Inflace jako velký nepřítel našich úspor⁉️

Všichni jsme o ní slyšeli a většina z nás by inflaci vysvětlit určitě dokázala. Víte, ale jak přesně inflace ovlivňuje Vaše úspory uložené v peřinách nebo na běžných účtech?

Co je to inflace?

Zjednodušeně můžeme inflaci definovat jako opakovaný růst cen zboží a služeb v dané ekonomice. Jde tedy o oslabení reálné hodnoty dané měny vůči zboží a službám, které spotřebitel kupuje. Pokud je v ekonomice přítomná inflace, pak nákup stejného zboží a služeb stojí spotřebitele stále více peněz.

Jak inflace působí na naše úspory? 💰

Průměrná roční míra inflace v roce 2020 byla v ČR 3,2 %. To tedy znamená, že pokud jsme na začátku roku měli naspořeno 100 000 Kč, na konci roku byla reálná hodnot těchto peněz pouze přibližně 97 000 Kč.

Za pouhý rok!

A teď si uveďme reálný příklad, kdy mám naspořeno 100 000 Kč a nechám je na běžném účtu (kde jsou peníze úročeny zanedbatelným úrokem) po dobu 10ti let. Počítejme s průměrnou inflací za 10 let 2 %.

Za 10 let, což je poměrně krátká doba, bude mít těchto 100 000 Kč reálnou hodnotu pouze 82 000 Kč! Místo, aby se nám peníze úročily a vydělávaly nám, ztratíme 18 000 Kč z jejich reálné hodnoty.

Jak s inflací bojovat? Pomocí investic! 📈

Tím nejhorším, co může každý z nás dělat je nechat volné peněžní prostředky ležet na běžných účtech, kde jsou úročeny velmi nízkým úrokem. Je to ta nejhorší investice, kterou můžete udělat. Když zohledníme vliv inflace, můžu vám poblahopřát ke garantované finanční ztrátě. 🤔

👉 Svým klientům vždy doporučuji zodpovědně nakládat se svými penězi a dále je nechat efektivně zhodnocovat pomocí investic. Pokud stejných 100 000 Kč budou zhodnocovat po dobu 10ti let s úrokem 4 % ročně. Nejen tedy, že je ochráníme před inflací, ale ještě k tomu vám navíc vydělají více než 20 000 Kč! Dohromady budeme mít tedy po 10ti letech naspořeno 149 083 Kč! 💰

👉 Jde vždy o to najít pro každého nejvhodnější způsob, jak s volnými penězi smysluplně nakládat.

👉Řešení najdeme pro každého.

📩 Ozvěte se mi do zprávy a ochraňte své peníze před inflací i vy.